Kurzy

MAKRO A DETAIL – individuální kurz

Makrofotografii se věnuji již 25 let, během kterých jsem strávil stovky hodin testováním různých technik fotografování, svícení, hledání nevšedních úhlů pohledu a kompozic. Mé fotografie se objevují v různých médiích, časopisech, knihách, učebnicích základních a středních škol či na výstavách.

V rámci makrofotografického workshopu vás nechám nahlédnout do mých fotografických postupů. Ukážu vám, jaké používám nastavení fotoaparátu, jaké jsou mé základní postupy a jaké pomůcky při focení makra používám. Vyzkoušíme si klasický portrét, detaily jednotlivých struktur, skládanou makrofotografii, ale také vám ukážu můj velmi oblíbený žánr – širokoúhlou fotografii, při které zachycuji nejen zvíře či rostlinu, ale také jejich biotop. Zároveň vám přiblížím svět různých bezobratlých živočichů a rostlin, který je pro výslednou makrofotografii zásadní.

Náplň workshopu

Během kurzu se zaměříme na základní věci, které jsou k fotografování malých objektů potřeba. Začneme základním nastavením fotoaparátu, vysvětlíme si práci s ISO, clonou, časem, světlem (umělým i přirozeným) a kompozicí. V průběhu kurzu si také ukážeme práci s makroobjektivem, mezikroužky, předsádkou, makro sáňkami a různými blesky a rozptylkami.

Kurz je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé.

Cena individuálního kurzu

Půldenní kurz (3 – 4 hodiny)

3 500

Celodenní kurz (6 – 8 hodin)

6 500

Při realizaci mimo Prahu doprava 9,- Kč/km · V případě dlouhodobější spolupráce cena dohodou · Tento kurz je možné uspořádat též jako skupinový


FOTOGRAFOVÁNÍ V ZOO – skupinový/individuální kurz

Fotografování zvířat v zoologické zahradě může být nejen velmi zajímavým koníčkem, ale také ideální přípravou na fotografování divokých zvířat. Zoo poskytuje mnoho možností si vyzkoušet focení odlišných situací za různých světelných podmínek a kompozic. Pro focení zvířat je také velmi důležité znát jejich chování. V zoologických zahradách jsem pracoval dlouhé roky jako kurátor, takže zvířata dobře znám a vím, jak je nejlépe fotografovat.

Náplň workshopu

V průběhu kurzu si ukážeme základní věci, které je potřeba k fotografování zvířat umět. Začneme základním nastavením fotoaparátu, vysvětlíme si práci s ISO, clonou, časem, světlem a kompozicí. Mimo jiné se také zaměříme na práci s teleobjektivem, na vybrání správného úhlu focení, a také si ukážeme, jak se vypořádat s focením přes sklo či mříže.

Kurz je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Maximální počet účastníku je 8. Pokud máte radši individuální přístup, napište mi a určitě vymyslíme společný termín či dlouhodobější spolupráci.

Cena kurzu

Celodenní kurz (6 – 8 hodin)

2 999 / osobu

Cena nezahrnuje dopravu a vstup do zoo.


WILDLIFE A OCHRANÁŘSKÁ FOTOGRAFIE – individuální kurz

Kurz zaměřený na fotografování volně žijících živočichů. Základní/všeobecná verze probíhá v pražské královské oboře Stromovka, kde je vždy možné najít velké množství rostlin, ptáků, savců, ale i drobnějších živočichů, na kterých vám ukážu, jakým způsobem přistupuji k fotografování divoké přírody a jaké techniky používám. V případě zájmu je možné kurz zaměřit na konkrétní téma/druhy rostlin či živočichů, ať už to jsou hnízdící ptáci, obojživelníci nebo například noční fotografie zvířat/rostlin z hvězdnou oblohou v pozadí. V tomto případě kurz probíhá v různém ročním období a na různých lokalitách.

Náplň workshopu

Během kurzu si ukážeme základní věci, které je potřeba k fotografování zvířat/rostlin umět. Začneme základním nastavením fotoaparátu, vysvětlíme si práci s ISO, clonou, časem, světlem a kompozicí. V průběhu kurzu se také zaměříme na práci s teleobjektivem a širokoúhlým sklem, na vybrání správného úhlu focení, a na šetrný přístup k focení volně žijících živočichů tak, abychom je zbytečně nestresovali, případně aby nám neutekli. Mimo jiné si ukážeme, jak vytvořit kvalitní sérii fotografií, která by mohla být užitečná pro vybraný ochranářský projekt.

Kurz je vhodný pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. V případě zájmu je možné tento kurz udělat skupinový.

Cena kurzu

Půldenní kurz (3 – 4 hodiny)

3 500

Celodenní kurz (6 – 8 hodin)

6 500

Při realizaci mimo Prahu doprava 9,- Kč/km · V případě dlouhodobější spolupráce cena dohodou · Tento kurz je možné uspořádat též jako skupinový